Косметичні товари.

Слово косметика (від грец. соsтеtіке) означає мистецтво прикрашати. Тепер поняття косметика має ширший зміст, тому що включає комплекс виробів по догляду за порожниною рота, волосся, шкірою.

Випускають косметичні вироби лікувально - гігієнічні і декоративні. До лікувально-гігієнічних косметичних виробів відносяться: захисні, очищувальні та живильні креми, зубні пасти, шампуні, засоби проти веснянок, вугрів, пітливості, лупи, випадання волосся. До декоративних косметичних виробів відносяться: губна помада, тіні, туш, лак для нігтів та ін. Усі косметичні вироби проходять перевірку на нешкідливість та ефективність у відповідних лікувальних закладах та органах охорони здоров'я і випуска­ються тільки з дозволу Міністерства охорони здоров'я країн- виробників.

Для виробництва косметичних товарів застосовуються ро­слинні (касторові, кукурудзяні, маслинові олії) і тваринні (кашалотні, норкові та ін.) жири, продукти переробки нафти (вазелін та ін), віск (бджолиний, ланолін, спермацет), кислота (лимонна, оцтова та ін.), вітаміни, спирти (етиловий, гліце­рин), хімічні речовини (сірка, крейда, оксид цинку тощо), білки, мінеральні солі, екстракти лікувальних трав, фруктові та овочеві соки.

   Косметичні товари групують за призначенням - засоби догляду за шкірою (лосьйони і креми).

Креми бувають: жирові, емульсійні, безжирові, рідкі, густі, аерозольні. Призначаються для нормальної, сухої і жирної шкіри; їх використовують як захистні, живильні, зволожуючі і спеціальні.

Лосьйони - це водно-спиртові розчини органічних і неорганічних речовин, віддушені парфумерними композиціями;

  • засоби для гоління і догляду за шкірою після гоління ( креми, порошок, мильна паличка, кровоспинний камінь та ін.);
  • засоби для догляду за поржниниою рота ( зубні пасти, зубні порошки, зубні еліксири, дезодоранти);
  • засоби для догляду за волоссям ( для миття, зміцнення коренів волосся, позбавлення від лупи, поліпшення структури волосся, для фарбування, знебарвлення, укладення і завивки - рідке мило і шампуні, лосьйони, бальзами, фарби, хна, басма та ін.);
  • засоби для зміцнення зачіски ( бріолін, фіксажі, лаки);
  • декоративна косметика- губна помада, блиск для губів, олівці контурні, тіні;
  • засоби для догляду за нігтями, засоби для вік, вій і брів, пудра, крем-пудра, рум'яна, грими.

Пудра - тонкодисперсна суміш органічних і мінеральних речовин (крохмал, тальк, каолін та ін.) віддушені парфумерною композицією. За консистенцією пудра буває рідка, кремо-порошкоподібна, компактна, листочками; за кольором - рожева, рашель (жовтувата); за призначенням - для сухої, нормальної, жирної шкіри; за якістю - "Екстра", І групи, ІІ групи;

  • інші косметичні товари: засоби від поту, укусів комах і інші дезодоранти, засоби від засмаги і для засмаги.

Останніми роками розширився асортимент дезодорантів. Значне поширення одержали дезодоранти-парфуми в аерозольній упаковці.

Зберігати косметичні товари треба в упаковці кришечками догори в добре провітрюваних приміщеннях при плюсовій температурі 6-25 oC, відносній вологості 55-70%, без прямих сонячних променів.


Розмістити довічне посилання в цій статті 3$

Наши партнеры
Связаться с нами
Доп. информация
380968129003 elmirashoes@outlook.com
Mirum
sample map